/>

Nacházení životní harmonie pomocí jednoduchých technik

Sebepřijetí  🍀  Vztahy  🍀  Zdraví  🍀  Vnitřní klid  🍀  Snadné rozhodování

3 knihy, které změní váš život k lepšímu

3 knihy, které za poslední rok změnily můj život k lepšímu a mohou změnit i ten váš.

 1. Požádej a je ti dáno
 2. Pátá dohoda
 3. Hezčí život díky sebepřijetí

1. kniha: Požádej a je ti dánoAudiokniha Požádej a je ti dáno, aneb naučte se zmotňovat svá přání, změní váš život k lepšímu

Napsali: Esther Hicks, Jerry Hicks (učení Abrahamovo)

Vydavatel: Synergie Publishing

Tohle je kniha, ke které se celý rok vracím. Proč? Protože techniky v ní popsané jsou prostě funkční!

Před rokem jsem si s jejich pomocí zhmotnila schůzku přesně tak, jak jsem chtěla. Vlastně jsem neusilovala o to, aby se něco stalo přesně tak, jak jsem chtěla. To ne, jen jsem se chtěla naladit na dobro. Proběhlo to takhle.

 1. Měla jsem pocit, že by bylo trapné setkávat se před restaurací a vidět se už z dálky přicházet. Tak jsem si představovala setkání u stolu.
 2. Chtěla jsem být v soukromém salonku, abychom měli klid na mluvení. Věděla jsem, že salonek občas zavírají, a tak jsem si říkala, že kdyžtak poprosím o jeho otevření a servírka mi vyhoví.
 3. Poslední věc, kterou jsem si představovala, bylo, jak se budu na schůzce cítit příjemně.

1. Když přišlo na věc, byli jsme domluveni na setkání před restaurací. Asi deset minut před setkáním mi ten druhý člověk volal, že MHD mělo malou poruchu a kapku se zdrží. Prý ať počkám uvnitř v teple. Super, děkuji! Vešla jsem do restaurace a zamířila k salonku.

2. Servírka zrovna dávala do dveří věšák na kabáty, aby tak zabránila lidem v přístupu. Poprosila jsem ji, jestli bychom tam přesto nemohli sedět. Tak jo, ale věšák tu nechám, aby tam nikdo jiný nechodil. Super, děkuji!

3. Během schůzky jsem si pak všimla, že se cítím přesně tak, jak jsem si přála. Zázrak?

Měli byste vědět, že se to nestalo z minuty a minutu. Měla jsem z té schůzky trochu strach. Poslouchala jsem dokonce transformační meditaci Přijímám sebe a své tělo a používala další techniky, které mi pomáhaly strachy, které se stále vynořovaly, zpracovat.

Byla jsem v té době nemocná, a tak jsem celé dny ležela a snažila se ladit na dobro a příjemné prožitky. Audiokniha Požádej a je ti dáno byla pro mě jako balzám.

To je důvod, proč miluju audioknihy

 

Můžete u nich relaxovat a nechat odpočívat oči, které jinak stále mžourají do počítače. Nebo při poslechu můžete uklízet. Nebo řídit. Cokoli.

V audioknize Požádej a je ti dáno najdete třeba kapitolu Znovuzískání přirozeného zdraví.

Návod říká, abyste se procesu věnovali vleže, napsali si dané věty a předčítali je. Ale protože už věty byly namluvené, stačilo mi se jen uvolnit a relaxovat. Což je hlavní uzdravovací podmínka. 🙂

Zhmotnění tedy proběhlo tak, že jsem ležela, poslouchala a představovala si. Ladila jsem se na příjemný pocit, ne na cíl. A byla připravená udělat konkrétní kroky.

Audiokniha je podle mě luxusně namluvená. U každé techniky jsou  ukázkové věty nebo myšlenkové pochody. Ty se na moji situaci často hodily, takže se stačilo na ně naladit. A o tom přesně kniha Požádej a je ti dáno je. O naladění.

Co se v knize Požádej a je ti dáno také dozvíte?

 • Jak vypadá emoční navigační stupnice a jak se po ní pohybovat směrem nahoru (k radosti, lásce a svobodě).
 • 22 praktických technik, jak být tvůrcem a jak cítit se dobře.

Možná bych ještě měla dodat, že pokud nevěříte v nefyzický svět, začátek knihy vás může zaskočit.

V každém případě i u informací z knihy Požádej a je ti dáno se vyplatí aplikovat následující pátou toltéckou dohodu.

2. kniha: Pátá dohodaPátá dohoda - kniha toltécké moudrosti, může změnit váš život k lepšímu

Napsali: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Janet Mills

Vydavatel: Tympanum

Co si z knihy dlouhodobě pamatuji nejvíc, je příběh o obrovském zábavním centru, ve kterém jsou stovky kin. Don Ruiz s jeho pomocí připomíná druhou dohodu (Neberte si nic osobně).

V  každém kině se promítá příběh života, který velmi dobře znáte. Pokaždé však z pohledu jiného diváka, jiné hlavní postavy příběhu. Nebudu se pokoušet předat vám všechnu moudrost tohoto příběhu, protože jsem přesvědčená, že největší sílu bude mít, když si ho poslechnete nebo přečtete celý.

Přiznám se vám ale, že zrovna teď jsem si ve svém životě vytvořila určitá vztahová dramata. Ta mě vtáhla tak silně, že jsem včera nemohla ani usnout. A právě tento příběh o tom, jak každý vnímáme svůj vlastní film, mi pomohl ke klidnému spánku.

Audiokniha může změnit život k lepšímu, stačí uvést její moudrost do praxe.

Co je pátá dohoda

Kniha však čtenáře seznamuje hlavně s pátou dohodou, která je nejvyšším učením Toltéků. Nebo přesněji řečeno, může k němu vést. 5. dohoda zní: Buďte skeptičtí, ale naslouchejte.

Nevěřte mně, nevěřte jiným a nevěřte ani sami sobě. Většina toho, co znáte, není pravda. Ve skutečnosti nevím, kdo jsem. Jediné, co vím, je, že jsem. Sním a uvědomuji si, že sním. Všechno ostatní je jen příběh. Pokud trpíte, je to proto, že posloucháte tyrana, který vládne ve vaší mysli.

Pro vás je jedinou pravdou to, co vnímáte ve svém světě vy. Všichni umělci (lidé) však mají právo tvořit si své vlastní umění tak, jak chtějí. Respektujte jejich umění a naslouchejte, protože pak můžete lépe porozumět. Zda budete souhlasit nebo ne, je jen na vás, ale není třeba nikoho soudit.

Respekt znamená úplné přijetí všeho, co existuje, tak, jak to je, a ne tak, jak bychom chtěli, aby to bylo.

Co je bezvýhradní přijetí?

Naprostý respekt k tomu, kdo jsem, protože já jsem pravda. Možná, že to, co říkám, není pravda, ale já jsem pravda. A to samé platí i o vás. Když konečně spatříte sami sebe zbavené všeho vědění, které jste do té doby nashromáždili, můžete o sobě říct jen jedno: Já jsem.

Jsem to, co jsem, i vy jste to, co jste, a proto je důležité přijmout to, jaký jste, ať už jste jakýkoli. Jakmile jednou bezvýhradně přijmete to, kým jste, můžete se začít radovat ze života. Od té chvíle už neexistují žádné soudy. Žádná vina, žádná hanba, žádné výčitky svědomí.

Jak můžete všechno změnit k lepšímu?

Nikdo kromě nás nemůže změnit náš svět, protože tento svět extistuje jen v naší mysli. Pochybnost je také jen nástroj. Může vést do nebe, nebo do pekla. Místo pochybování o sobě samých si věřte. Důvěřujte životu. Jste tu proto, abyste se radovali ze života.

Svět změníte tím, že se budete mít rádi, budete se radovat ze života a proměníte svůj osobní svět v nebeský sen. Použít k tomu můžete právě všech 5 dohod.

Pokud znáte Facebook stránku Měním své nitro, měním svět, víte, že s tím souhlasím. 🙂

Co se v knize Pátá dohoda také dozvíte?

 • Jak odejmout sílu symbolům a vrátit ji sami sobě.
 • Co vlastně znamená vyhnání z ráje.
 • Více o pravdě a lži.
 • Jaké poselství chcete předávat?

3. kniha: Hezčí život díky sebepřijetíkniha Hezčí život díky sebepřijetí - Průvodce na cestě k sebepřijetí + 13 transformačních cvičení

Napsala: Dani Frejková

Vydavatel: Nachazeni.cz

Tuto elektornickou knihu jsem pojala jako průvodce na cestě k sebepřijetí, sebelásce a sebevědomí. Obsahuje totiž praktická cvičení, díky kterým se den po dni můžete proměňovat ve šťastnějšího člověka.

Procházím v něm koncept 3 schodů k sebepřijetí, abyste získali sebejistotu a vnitřní klid, které vydrží.

Do e-booku Hezčí život díky sebepřijetí jsem vložila to, co mě samotné pomáhá, takže se k němu moc ráda obracím. Vždycky mě pohladí po duši, nebo ukáže, co mám reálně udělat.

Ale právě proto, že jsem ho napsala, vám teď předám objektivnější hodnocení. Zrovna včera mi ho poslala jedna paní učitelka ze střední školy.

Psala, že se rozhodla e-book přečíst, protože chtěla pomoci nejen sobě, ale také mladým lidem, které vyučuje, protože (cituji):

„V dnešní hektické době vyvíjející tlak na každého jedince ze všech stran (práce, rodina, společnost) může nastat problém s vytvořením si vlastních hodnot, vlastního nazírání světa a také sebe sama.

S tím e-book dokáže pomoci a také mne naučil povznést se nad moje nedostatky a všímat si třebas i drobných projevů „dostatků“ zvyšujících sebevědomí a pocit smyslu vlastní existence.

Líbí se mi představa, že důležitější je to, jak já vnímám sama sebe a ne to, jak mne vidí moje okolí. Velmi mne oslovilo už počáteční cvičení, to se srovnáním reality mého bytí a případného ideálu, aniž bych se měla hroutit z toho, že výsledek srovnání může být značně jiný.

Kniha je napsána velmi poutavě, není jen ve formě prostého textu, ale je zde řada příkladů, přirovnání a hlavně technik, jak člověk může dojít k cíli, přitom vše je napsáno jemnou a nenásilnou formou.“

Co se v e-knize Hezčí život díky sebepřijetí také dozvíte?

 • Co znamená cítit se dobře a jak toho prakticky dosáhnete.
 • Jak si budete v každé chvíli vědomi vlastní hodnotnosti.
 • Proč jste dost dobří a proč je pro vás nejlepší být právě vámi.
 • Co všechno vás může naučit voda.

Závěr aneb co mají 3 knihy pro lepší život společného?

Víte, co na všech těchto třech knihách miluju?
Že díky nim přestanete soustředit pozornost na blbosti, křivdy a domněnky a začnete se cítit lépe!

A právě o to v životě přeci jde, o radost, o dobrý pocit. Na tom se všechny tři knihy shodují.

Jaké knihy, audio knihy, nebo e-knihy pomáhají vám, abyste měli lepší život? Inspirujte ostatní v komentářích.

Bonus

Pokud přežijete nevybíravá slova, je tu jedna celkem novinka, kterou mohu doporučit a to Důmyslné umění, jak mít vše u p*dele, dnes navíc naprosto nepřekonatelné narozeniné ceně – já jdu nakupovat, protože jsem na to čekala půl roku. 🙂

 

Knihy mohou změnit náš život k lepšímu. Stačí uplatnit jejich moudrost v praxi.

Dani Frejková

Jsem šťastná, když můžu tvořit. Díky originálním technikám a skrze vlastní životní zkušenosti pomáhám lidem na cestě k sebepřijetí a k takovému životu, jaký si vysnili.

Jsem inspirátorka pro ty, kteří chtějí od života víc. 

Můj příběh si přečtěte zde >>

Jsou občas chvíle, kdy sami sebe nemáte rádi? Pak právě pro vás je transformační balíček pro sebepřijetí >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Chcete konečně zaměřit svoji pozornost tak, aby se váš život měnil k lepšímu?

  Brzy odstartuje druhá vlna oblíbených výzev Nacházení radosti, kde krok po kroku dáváme pozornost tam, kde to má smysl.

 • Chcete být v bezpečí a vitální každý den?

  Stáhněte si e-book ZDARMA. Žádný upír už vám energii nevycucne ;-) a také vaše vztahy se zlepší!

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky