Jak zvládat útoky temnoty (a konflikty s lidmi)

Pokud jste se dostali do nějakých konfliktních, nebo napjatých situací, uvědomte si, že (metaforicky řečeno) :

Když chceš vstát z mrtvých, musíš umřít.

Také bychom mohli říct:

Abys mohl znovu vzlétnout, musíš přistát.

Musíme se tak trochu zašpinit, abychom se mohli očistit a posunout se zase blíž ke světlu.

Vím, že bychom si mnozí přáli, abychom se zašpinit nemuseli, aby všichni na sebe byli milí, všechno bylo snadné a žádné konflikty mezi lidmi nebyly. Jenže jsme na duální planetě, kde existují obě polarity a má to svůj smysl:

Světlo si uvědomí, že je světlem, díky temnotě a temnota si uvědomí, že je tmou, díky světlu.

Tak to prostě je a není potřeba se na sebe zlobit, pokud si zrovna zkoušíme tu polaritu, kterou máme rádi méně. Všechno je v pořádku.

Když temnota útočí, problémem je naše reakce

Vězte, že pokud si namočíte čumák do špíny tohoto světa, neznamená to, že byste selhali! Tento svět jednoduše obsahuje světlo i tmu.

Snaha kompletně jednu z nich vyšachovat ze života a oddělit se od ní nám přináší zbytečné vnitřní konflikty.

Pokud se dostanete do situace, která podle vás nepatří do harmonického života, cítíte nepříjemné pocity, uvědomujete si je a trápíte se kvůli tomu.

Chcete žít světlo a všimnete si, že jste ve tmě, tak se odsuzujete a propadnete se do temnoty ještě hlouběji. Naprosto zbytečně!

Trápíte se, protože takhle to podle vás nemá být, všichni by měli být vstřícní, všechno by mělo být v pořádku, měli byste se cítit dobře, být zdraví apod. Jenže teď naplno prožíváte, že to tak není.

Pochopte, že už toto vaše uvědomění – vaše nespokojenost s nepříjemným stavem – znamená, že jste přece jen o krok dál. Vy nejste ztraceni v temnotě, vy si uvědomujete temnotu a díky tomu ji můžete osvítit svým uvědoměním.

Někdo jiný by se třeba jen utápěl ve špatném pocitu, obviňoval by jen a pouze druhé a nenáviděl by bezuzdně celý svět. Možná máte taky takové pocity, ale vím, že tam je ještě další pocit, pocit, že to takhle není ono. Takhle to nechcete. To znamená, že jste dobří, stačí si jen vzpomenout.

Z téhle nepříjemné situace nakonec vyjdete silnější a budete mít další cennou zkušenost.

Jak reagovat na temnotu

Abys vstal z mrtvých, musíš zemřít

Poznání tmy vám dá možnost ji vědomě rozpustit. Jste to vy, kdo může změnit cokoli negativního na něco pozitivního, a to volbou toho, na co se zaměříte.

Když si uvědomíte, že vše je propojeno, můžete se na věci podívat z jiného úhlu pohledu, můžete získat osvobozující nadhled.

Když už jste pochopili svoje neštěstí, můžete se vědomě soustředit na jeho opak. Prociťte v sobě štěstí. Vždy se podívejte očima druhé polarity, prostě se tak rozhodněte a prociťte ji, prociťte příjemnou vibraci.

Vše má právo existovat, ale vy máte právo volit, co bude teď převažovat ve vašem světě. Můžete se rozhodnout pro radostnou polaritu.

Nesoustřeďte se na ego a chyby druhých. Pamatujete? Někde pod tím existuje láska a světlo. Pokud věříte na anděly, zkuste se podívat na sebe a na druhé lidi tak, jak se na vás dívají andělé – s láskou a pochopením.

Není potřeba žádného tlaku, protože i pokud jste zrovna přistáli, víte, že můžete létat. Toto vědomí samo o sobě představuje krok, který vám může přinést dobrý pocit.

Čemu věnujete pozornost, to se objevuje ve vašem životě. Vím, že to víte, ale občas je potřeba si to znovu připomenout.

Boj zakrývá strach a strach zakrývá lásku.

Když necháte zemřít svůj strach, když necháte zemřít nutkání bojovně hájit jakési svoje fiktivně ohrožené „já“, tak okamžitě k sobě opět necháváte proudit všudypřítomnou lásku.

Láska vám otevře dveře k vaší vnitřní síle. Uleví se vám a díky nadhledu pro vás ta situace bude mnohem jednodušší.

Požehnání temnotě

Nemusíte ze svého života tmu vytěsnit. Stačí ji akceptovat. Dokážete ji totiž využít pro vlastní růst.

Ano, chcete, aby tento svět byl světlý a krásný. Doufali jste, že už je protože vidíte kolem sebe zástupy lidí, kteří se probouzejí. (Nevzdávejte se této víry). Ale stále jsou lidé, kteří spí, a temnota to bude zkoušet dál, protože stále jsme v duálním světě.

[Stáhněte si e-book V bezpečí a vitální každý den >>]

Temnota se netransformuje bez našeho světla, a tak vlastně pomáhá sama sobě, když útočí zrovna na nás. Protože my ji rozeznáme a my ji můžeme transformovat. Jsme si vzájemně užiteční.

Všechno je propojeno, všechno do sebe zapadá. Všechno je v harmonii.

Oddělenost, ztráta energie, alergie

Snaha vytěsnit něco ze svého života a touha žít v dokonalé bublině nás zbytečně obírá o energii.

Připomíná mi to alergie. Alergie nás také obírají o energii a také jsou přehnanou reakcí na domnělé vnější útoky. Alergen je ve skutečnosti neškodný, ale my se jím stresujeme.

Alergie nám ukazuje, že ve svém životě něco odmítáme, chceme něco ze svého života vytěsnit. Chtěli bychom to jinak, chtěli bychom, aby život byl lepší, čistý a bezpečný, a tak se před životem uzavíráme. Bráníme se a oddělujeme se od životní radosti.

Následující slova si upravím z knihy Co ti napoví nemoc (Kurt Tupperwein), protože se týkají nejen alergie. Se strachem z temnoty je to stejné.

Každý člověk je takový, jaký je, a ne takový, jaký si myslí, že by měl být. Akceptujte skutečnost života, zavrhněte přehnaná očekávání a nároky, které na sebe máte.

Přestaňte věci stále odsuzovat a hlavně přestaňte odsuzovat sami sebe. Všechno je dobré takové, jaké to je, protože vám to může posloužit.

Berte skutečnost takovou, jaká je, přijměte ji, žijte ji. Nepřestávejte si říkat:

„Stále lépe se učím milovat všechno a nic neopomíjet, i to zdánlivě špatné, nedokonalé a zlé. Akceptuji také animálnost jako součást člověka, objevuji a prožívám ji.“

Jednejte podle toho!

Poznejte dokonalost nedokonalého. Pak už nic cizího nebude existovat.

Všechno je propojeno, všechno do sebe zapadá. Všechno je v harmonii. Vy rozhodujete, jak se budete cítit.

Dani Frejková

Jsem šťastná, když můžu tvořit. Díky originálním technikám a skrze vlastní životní zkušenosti pomáhám lidem na cestě k sebepřijetí a k takovému životu, jaký si vysnili.

Jsem inspirátorka pro ty, kteří chtějí od života víc. 

Můj příběh si přečtěte zde >>

Jsou občas chvíle, kdy sami sebe nemáte rádi? Pak právě pro vás je transformační balíček pro sebepřijetí >>

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů