7 meditačních problémů a jejich ŘEŠENÍ. Ten 4. potkává i profíky ;-)

Meditace a relaxace na nás mají blahodárný vliv. Uklidníme se, dáme své mysli odpočinout, zbavujeme se stresu, přibližujeme se sami sobě, naše tělo má možnost revitalizace a mnoho dalšího.

O to víc nás mohou podráždit nejrůznější problémy, potíže a překážky, které dokážou meditaci narušit.

Víte jak je to s překážkami? Překážky stačí odsunout nebo obejít. 🙂 A občas dokonce ignorovat. 😉

Silueta přeskočí skálu problémů s meditacíV tomto článku předávám ověřená řešení problémů s meditacemi, se kterými jsem se během let potkala já nebo moji známí. Některé potíže trápí začátečníky, některé pokročilé.

Většinou lze daný problém překonat více způsoby a tyto způsoby se různě prolínají. Rozdělení je tedy jen orientační, podle okruhu potíží. Řešení můžete objevit i u problému s jiným číslem.

Vyzkoušejte, co vám bude vyhovovat. 🙂

Na některé překážky v meditaci můžete v případě potřeby použít andělskou bleskovku uvedenou v e-booku zdarma.

S jakými překážkami při meditaci si po přečtení článku snadno poradíte?

 • Překážka č. 1 – Neumím se uvolnit, nemůžu se soustředit
 • Překážka č. 2 – Brní mě noha, cítím přetlak apod.
 • Překážka č. 3 –Pnutí na začátku meditace. Svědí mě nos, špatně se mi leží a kdoví co
 • Překážka č. 4 – „Něco“ mi brání v meditaci, odrazuje mě; neodbytné myšlenky; bolest hlavy
 • Překážka č. 5 – Nemám představivost, nevnímám světlo, nic nevidím
 • Překážka č. 6 – Vyrušení při meditaci
 • Překážka č. 7  – Cítím cosi jako bolest v čakře
 • Bonus – Usínání při meditaci

Poďme na to.

Řešení problému č. 1 – neumím se uvolnit, nemůžu se soustředit

Někteří lidé mají obecně problém se uvolnit do meditace, protože je trápí různě závažné, často nevyslovené strachy. Ty si lze zpracovat.

I pokud máte jen momentální pocity neklidu, také si je můžete zpracovat, více se tomu mohu věnovat někde jinde. Podstatné pro vás je, že i uvolnění se dá naučit a všechno nakonec můžete využít ve svůj prospěch.

S každou další meditací se schopnost uvolnění a ponoření do meditace prohlubuje. To je fakt. Nejsme ale roboti, takže i pokročilým meditujícím se stává, že x-tá meditace není tak hluboká, jako ty před ní. Nějaká další zase hlubší bude. Nikdy si nic nevyčítejte, všechno je jen informace.

Prevence

Meditovat a relaxovat můžete samozřejmě i ve stoji na hlavě;-), takže v sedě také. Podle mě je však lepší si pohodlně lehnout, obzvláště, pokud se pouštíte do opravdu hluboké meditace nebo dokonce autohypnózy. Nemusíte se pak o tělo starat.

Pohlídejte si, aby vás nic netlačilo, nestahovalo apod. Osvědčilo se mi ležet na zádech bez polštáře, tedy s rovnou páteří, ruce volně podél těla, nohy také nekřížit… Je příjemné mít jen lehkou, nebo alespoň příjemně měkkou přikrývku.

Práce se svaly

Pokud s relaxacemi úplně začínáte nebo se chcete zbavit stresu, můžete si najít Jackobsonovu progresivní svalovou relaxaci. Ale stačit by Vám mělo jakékoli uvolnění svalů.

Na začátku meditace napněte na nádechu všechny svaly v těle a na výdechu je uvolněte. Nechte je zcela uvolnit. Jako by se rozplynuly. (Můžete uvolňovat svaly i postupně, ale to už je spíš svalová relaxace.)

Svaly je potřeba napnout pořádně, takže se může stát, že se zpočátku budete více soutředit na zatínání svalů, než na jejich uvolnění. Proto se snažte, aby uvolnění na výdechu (výdech) bylo alespoň o něco delší, než napětí na nádechu.

Pokud máte problém s delším výdechem, než je nádech, můžete zkusit vydechnout ústy. Ale nacvičujte raději nádech i výdech nosem, působí to více relaxačně a časem se váš dech zlepší.

Tyto propínací a uvolňovací nádechy a výdechy několikrát zopakujte.

Uvědomění

Zkuste si uvědomit, na co myslíte, že vám meditace nejde? Možná máte plnou hlavu minulosti, nebo budoucnosti. Výjimečně, ve skutečně emočně vypjaté situaci, možná nevydržíte ani celou meditaci, ale není důvod se kvůli tomu na sebe zlobit, to se může stát každému. Je to pro vás signál, že něco právě teď není tak, jak byste chtěli. Můžete to zpracovat a posunete se dál.

V danou chvíli si zkuste přiznat, doopravdy přiznat, že něco není tak, jak chcete. A pro tuto chvíli to přijměte.

Jak?

Je daná záležitost v tomto konkrétním okamžiku opravdu důležitá? Vážně je tu ten problém právě teď? Není to špíše problém, který budete mít za půl hodiny, nebo zítra, nebo který jste měli včera? Pak přeci v tuto chvíli není důležitý! 🙂

Tomuto okamžiku vůbec nic nechybí, tak si dovolte užít si ho. Zkuste si přiznat, že momentálně vlastně odmítáte tento okamžik, okamžik, který by Vám dovolil se uvolnit. A nejspíš se pak uvolnit dokážete.

V každém případě:

začátky mohou být těžké, ale opakování dělá mistra. Cvičte, nechtějte být dokonalí hned. Máte snad pocit, že by se malé dítě vztekalo, že ještě neumí chodit? Naopak, má radost, i když spadne, protože si zase něco vyzkoušelo. 🙂 Když už ŽIJETE, uŽIJTE si to! 🙂

Více viz okruh problémů č. 4.

Řešení problému č. 2 – brní mě noha, cítím přetlak apod.

Pokud se naplňujete energií, může se snadno stát, že jí ve vašem těle bude přebytek. Přetlak energie se může projevit brněním, mravenčením nebo pocity „elektřiny“. Energie je „živá“ a ve vašem těle „pracuje“. Různá pnutí jsou tedy v pořádku. Naše tělo je doslova oživováno, energizováno.

Když je energie příliš, můžete ji ze svého těla vydýchat nebo můžete nechat její přebytky volně z těla odcházet.

Případně přebytečnou energii můžete myšlenkou (je-li to potřeba) „přeměnit“ na léčivou a poslat ji do jiné části těla, do té, kde potřebujete něco řešit.

Pokud vás brní zmíněná noha, můžete také zkusit svaly nohou párkrát napnout a s dlouhým výdechem uvolnit, viz výše Práce se svaly.

Řešení problému č. 3 – pnutí na začátku meditace. Svědí mě nos, špatně se mi leží a kdoví co

Jako by vás něco ve vás nechtělo nechat meditovat. Co to asi je? Může vaše tělo opravdu zůstat v klidu? Ujistěte jeho, i sebe, že může. (Viz výše Prevence a Uvědomění.)

Tady je na místě rušivé projevy ignorovat. Během meditace odejdou.

Důležité je vaše rozhodnutí. Vydržím to, i přes to se uvolním, užiju si to. Alespoň ještě chvíli mohu být v klidu, ve stále větším klidu, zvládnu to. Krásně si to prodýchám…

Více se dočtete u ostatních okruhů problémů. Pamatujte, buďte na sebe hodní, nesuďte se. Děláte přeci vše tak, jak v danou chvíli nejlépe dovedete.

Řešení problému č. 4 – „něco“ mi brání v meditaci, odrazuje mě; mám rušivé myšlenky; bolest hlavy

Možná máte jen vlastní rušivé a vtíravé myšlenky. Ale při meditaci se může stát, že vás začne něco bolet, třeba hlava. Můžete mít i pocit, že meditovat a pracovat na sobě je vlastně zbytečné. Někdo může zaznamenat i jiné odrazující představy nebo dokonce hlas.

Většinou to potkává ty, kteří jsou schopní opravdu pomoci druhým ke svobodě a vědomí. Jako prevence zde působí ochrana přes srdeční čakru.

Nepříjemné projevy mohou být vyvolány jistými energetickými shluky, které takto vlastně bojují o své přežití. Mnohé jsme si vytvořili sami a propůjčili jim část svého vědomí, své inteligence. Nedivme se, že na nás zkoušejí, co umí.

Můžeme být také prověřováni, zda už jsme dostatečně silní a moudří, abychom překročili určité prahy.

V každém případě je dobré vytvořit a obnovovat si ochranu. A nejen proto, aby nás takto neodrazovaly entity z „nižších světů“.

Meditovat můžete i vychutnáním si přítomného okamžikuKdyž na sobě pracujete, máte vysoké vibrace nebo energetickou ochranu, nemůže se k vám nic špatného dostat.

(Možnost rychlého přeladění vibrací najdete v kapitolce Základní krok a jeho dvě roviny, viz článek Úvod do prvních krůčků k radostnějšímu životu.)

Zažíváte-li odrazování a jiné nepříjemné projevy, jsou vytváření ochrany a očista, které popisuji v e-booku zdarma, naprostou nezbytností. 

A ještě jedna důležitá věc, viz právě ta bolest hlavy. Pijte hodně vody a po meditaci se určitě běžte napít.

K nepříjemným projevům

Nevšímejte si jich. Můžete je pozorovat, ale nedávejte jim svoji pozornost. Zůstávejte v klidu a nevyčítejte si, že jste takto vyrušeni ze soustředění. Každá meditace nemusí být perfektní. A co je vlastně perfektní, kdo určuje, co je správně? V klidu pokračujte v meditaci.

4 vyzkoušené způsoby, jak se zbavit rušivých myšlenek:

1. Myšlenky si můžete představit jako ryby nebo jako obláčky, které kolem vás jen proplouvají. Daleko od vás.

2. Můžete si představit, že jste průhlední a tudíž ve vás žádné podobné projevy nemají kde existovat, nemají se kde uchytit. Jste vůči nim průhlední, jsou zcela mimo vás, nejsou…

3. Pomoci dokáže soustředit se na dech. Soustřeďte se pouze na svůj dech. Nááádech…, výýýdech…

4. Nebo můžete sebe sama jakoby nechat rozpustit ve vodách nekonečného oceánu klidu a míru. Rozpouštíte se v klidu a míru…

DŮLEŽITÉ:

I kdybyste část meditace byli nesoustředění nebo neprožívali dostatečně hluboké uvolnění, vůbec nejde o katastrofu. 🙂 Třeba i ke konci meditace se můžete napojit a prožít o to silnější chvíle.

Řešení problému č. 5 – nemám představivost, nevnímám světlo, nic nevidím

Naše mysl sice nejlépe rozumí obrazům, ale hlavní je záměr. I v případě, že si nedokážete zrovna představit zářící slunce a tlustý paprsek světla, který letí do vašeho energetického centra a tam se ukotvuje, nic se něděje. Stačí, že vaše myšlenka říká, že se to děje. Je to váš záměr, a proto to tak je!

Vypozorovala jsem, že občas stačí změnit hloubku (příp. tempo) dechu a vnímaný obraz je intenzivnější. Můžete to také vyzkoušet.

Nebo zkuste metodu mé výborné známé. Trápila se, že vidí v meditaci světlo vždy jen chvíli. Pak si připomněla, že stačí být v napojení na sebe sama, na Nejvyšší zdroj. Pak je vše v pořádku. V meditacích si teď připomíná něco jako: „Jsem napojena na Nejvyšší zdroj světla (a lásky)“, a světlo už bez problémů vnímá.

Pomoc je i ve vnějším světě

Občas je těžké si představit něco, čeho jsme si vlastně nikdy vědomě nevšímali, o čem vlastně nevíme jistě, jak to vypadá. Můžete si pomoci i zcela fyzicky. 

Sluneční svit prochází mezi stromy

Běžte se podívat do výlohy zlatnictví, jaké světlo vlastně vydává zlato, třeba ve slunečním svitu.

Zapalte si svíčku a podívejte se, jakou barvu má její plamen.

Všimněte si, jak vypadá záplava světla, když slunce začne svítit do vašeho pokoje. Inspirujte se 🙂

Sem tam někdo tvrdí, že není schopen vidět vnitřním zrakem vůbec nic a nikdy. Zkuste si malý pokus:

Zavřete oči. Až budou zavřené, odpovězte si na otázku, jakou barvu má vaše konvice na vodu? Nebo třeba, jakou barvu má obal vaší nejoblíbenější čokolády?

Rozeznejte a připusťte si, že jste si museli daný předmět představit, abyste jeho barvu zjistili. 😀

Schopnost představivosti se dá časem natrénovat (zlepšuje se). Nemyslete si, že uvidíte super ostré obrazy, spíše je to takové tušení obrazů. Vidíte je přece jinými smysly než klasickýma očima.

I zkušeným imaginátorům se občas může stát, že nevidí nic. Hlavní je nepropadat nespokojenosti, zůstat v klidu a meditaci si užívat.

Řešení problému č. 6 – vyrušení při meditaci

Pokud vás z meditace něco vyruší, třeba zvonící telefon, určitě máte tyto dvě možnosti:

1. Vědomě to ignorovat a jakoby se nic nedělo v meditaci pokračovat.

2. Vyřídit to, navázat na meditaci a pokračovat.

Obojí je možné, záleží na vás a na dané situaci. Jako vždy je nejlepší prevence, tedy těmhle věcem předcházet. (Vypnout mobil, nebo ho mít alespoň v jiné místnosti apod.)

TIP

Na začátku meditace si můžete při uvolňování říci něco jako: Teď mě už nic nevyruší a pokud by nastala nějaká nenadálá situace, budu vždy schopná/ý se okamžitě vrátit do bdělého stavu a zareagovat. (Opakujte si cokoli, co považujete za vhodné.)

Řešení problému č. 7  – vlastně to ani není problém: Cítím cosi jako bolest v čakře

Když jsem začala více prodýchávat konkrétní čakru, objevilo se cosi jako mírný tlak tam, kde se ono energetické centrum nachází. Zjistila jsem, že se to běžně stává, pokud více pracujete. Je to tedy v pořádku. Později může pro vyvolání takových pocitů stačit už jen to, že na dané energetické centrum pomyslíte. 🙂

Někteří přímo doporučují prodýchávat kupříkladu srdeční čakru až do fyzické bolesti a také přes tuto bolest.

Pocity takovéto „bolesti“ jsou podle mě důkazem, že se něco děje a děje se to v náš prospěch, protože čistíme a aktivizujeme svá energetická centra.

Bonus: Usínání při meditaci

Ptali jste se, zda vadí, když během meditace usnete. Nevadí 🙂

Uvnitř vás je moudrost, která nejlépe ví, co potřebujete. Pokud potřebujete hlavně načerpat nové síly, odpočinout si, tak usnete. Podvědomí meditaci vnímá i nadále.

Na druhou stranu je usínání známkou toho, že jste (možná dlouhodobě) ignorovali touhu svého organismu po odpočinku a spánku. Je na čase začít svému tělu více naslouchat, abyste byli v souladu a mohli se na meditace (a další důležité věci ve svém životě) opět soustředit.

Zamyšlení tak trochu bez servítků

Meditujete a třeba vás něco lechtá nebo nevidíte bílé světlo. Prostě vám něco vadí v poklidném pokračování. Jenže, zcela natvrdo řečeno, jakou máte jinou možnost? Vzdát to (pak ale těžko nečeho dosáhnete) nebo se vztekat (litovat se). To by znamenalo snížení vibrací a další nepříjemné pocity (opět svého cíle nedosáhnete).

Takže: Hrajte si, použijte svou obrazotvornost, svou představivost. Uvnitř vás je řešení pro jakoukoli situaci.

Poslední užitečné tipy

Jednou, když jsem si po čištění světlem měla představit, že jsou mé plíce čisté a plné světla, viděla jsem šedou mlhu. Po chvíli mi došlo, že to nemusí být nepříjemnost od mé mysli. Ta energie tam ještě opravdu zbyla. Představila jsem si bílý oheň, který hořel skrze mé tělo a všechno šedé spálil. Pak jsem už byla čistá.

Jindy pomůže soustředit se z jiného úhlu pohledu, na jiné místo v těle. Třeba můžete vidět svá žebra a celé tělo jako průhledné. V průhledném těle vidíte světlo najednou snadněji, než v těle klasicky fyzickém. Soustřeďte se na detaily.

I v řízených meditacích je kousek prostoru, kdy si můžete představit a pořešit cokoli zrovna potřebujete. Když je to potřeba, buďte tvořiví. 🙂

Někdy máme utkvělou představu, jak má meditace vypadat a co v ní máme zažít. Jenže podstatou meditace je uvolnění a tlak na výkon nám v uvolnění brání. Takže, přestaňme meditovat rozumem, zbavme se očekávání a jen si vychutnejme chvíle, které máme sami pro sebe.

Závěr Srdce mezi mraky

Tento článek sice řeší možné potíže, které při meditacích mohou nastat, ale pravda je taková, že většina meditací probíhá bez problémů. Dokonce meditace bývají těmi nejkrásnějšími zážitky. Ať si je uŽIJETE 🙂

MÁTE JINÉ VYZKOUŠENÉ TIPY? Podělte se o ně dole v komentářích.

Transformační meditaci na sebepřijetí najdete zde >>

S touhou pomáhat vám nacházet

Dani

Facebooková stránka Měním své nitro, měním svět >>

Zdroj: Nejrůznější směry a filosofie, které jsem okusila. Naposledy např. http://free-planet.eu/radio.html

POKUD JSTE V ČLÁNKU NAŠLI SVÉ „AHA“ nebo „:-)“, SDÍLEJTE HO pomocí tlačítek níže nebo zkopírujte jeho webovou adresu https://nachazeni.cz/reseni-problemu-s-meditaci/

Dani Frejková

Jsem šťastná, když můžu tvořit. Díky originálním technikám a skrze vlastní životní zkušenosti pomáhám lidem na cestě k sebepřijetí a k takovému životu, jaký si vysnili.

Jsem inspirátorka pro ty, kteří chtějí od života víc. 

Můj příběh si přečtěte zde >>

Jsou občas chvíle, kdy sami sebe nemáte rádi? Pak právě pro vás je transformační balíček pro sebepřijetí >>

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Komentáře
 1. Olga napsal:

  Dobrý večer, meditují v šedé na posteli,, stále ve stejné poloze,ruce položené do klína. Posledních několik dní mne brni a nepříjemné bolí ruce, nejdříve dlaně, pak to postupuje až k ramenům. Výrazně vnímám kořenovou čakru. Napadá, Tě prosím, co se děje? Mám Reiki 1. Krásný den a děkuji. Olga

  • Dani Frejková napsal:

   Hezký den, Olgo, na začátek se zeptám, myslela jsi, že medituješ v sedě? Kdyby šlo o šedou barvu, tak by asi bylo lepší zvolit jinou barvu.
   Důvodů toho, co popisuješ a možností může být více. V každém případě cítíš energii, což je fajn, vnímáš, že se něco děje. Bezpečným ponořením se do sebe můžeš porozumět tomu, jaké zprávy ti to dává.
    

   Nevím přesně, jakou meditaci děláš, ale při meditaci se často vede do těla energie, může se projevovat i přetlakem, i brněním, tělo si musí na větší množství energie zvyknout. Nebo se ti může něco otvírat. Příznaky mohou být vyvolány i tím, že používáš část svého já, kterou normálně nejsi zvyklá používat. Nebo je tam nějaký blok, či špatný vliv.
   Mravenčení v končetinách může být způsobeno také potížemi krevního oběhu. V takovém případě je vhodné pročistit a posílit játra. Odkyselit tělo. Uvolnit krční páteř. Třeba pomůže změna polohy (viz dále).
    

   Důležité je, jakou energii do těla vedeme. Je potřeba, aby šlo o čistou a prospěšnou energii.
   Doporučuji začít energetickým čištěním, píšu o něm např. v e-booku zdarma V bezpečí a vitální každý den.
   Můžeš zkusit před meditací sprchu s vědomím, že se očišťuješ, min. nohy před odchodem z vany opláchnout studenou vodou. Po té očistné meditaci se klidně taky můžeš ještě osprchovat.
    

   Nemít blízko u sebe mobil apod.   a hlavně hodně pít kvalitní vodu, to tělu pomáhá s další prací.
    

   Pak je tu další věc a to je ochrana. Např. přes srdeční čakru, či před meditací zavolat např. archanděla Michaela a další ochránce – popisuji také v e-booku.
    

   Ohledně rukou položených do klína – v sedě je lepší mít ruce volně na stehnech, např. dlaněmi vzhůru, než na klíně u sebe. Ale doporučila bych si lehnout, prostě změnit polohu. Je potřeba cítit se opravdu uvolněně.
   Proto je také potřeba na začátku meditace tělo uvolnit. Může pomoci propnout všechny svaly (opět v e-booku) a hlavně se zhluboka a uvolněně párkrát nadechnout a vydechnout. Tedy před každou meditací 3x hluboký uklidňující nádech a výdech, necháváš všechno jít.
    

   Doporučuji se v meditaci napojit na zdroj světla a lásky, z kterého jsme vzešli.
   Můžeš přidat vnitřní rozhodnutí, informaci, že případné přebytky energie mohou stěnami těla odcházet volně zpátky do prostoru, aby se nehromadily.
    

   Pokud věříš na anděly či něco takového, např. anděla strážného, nebo svoje vyšší já, Vesmír, Stvořitele, poprosit o to, aby to celé bylo příjemnější, aby se ty projevy zmírnily.
   Ber to celé jako ralaxaci, rozhodně ne, že něco musí nějak být, užívej si to.
    

   Pokud přesto přijdou nepříjemné projevy, tak z nich neutíkat, nebát se, jakoby se na ně nacítit, prostě se do nich ponořit, prodýchat je, nehodnotit je, jen přijmout, že tu teď jsou, pozorovat je, bez odporu.
   Ptej se sama sebe, co se děje. Odpověď nakonec přijde.
    

   Pokud jde o reiki, za poslední roky se ke mně dostala řada informací o tom, že nejde o čistou energii. Důvody se různí, ale určitá fakta zůstávají, proto cítím, že je potřeba to zmínit.
   Budu ráda, když napíšeš, ať už sem, nebo na mail, jak se to vyvinulo. Krásný den. D.

 2. Eliška napsal:

  Ahoj, moc děkuji za článek! Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíš, co se mi při meditaci děje a jak s tím naložit.. Když medituji, tak se mi často stává, že usnu a hned se mi něco zdá. Já to vždy vnímám jako realitu, je to velmi živé, ale jen na chvíli. Potom se vždy jakoby leknu a probudím se, jenže si nikdy nemohu vzpomenout, co v tom snu vlastně bylo. Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den!

  • Dani Frejková napsal:

   Děkuji za komentář, Eliško. Z tohoto krátkého popisu neznám přesnou odpověď, ale existuje jeden člověk, který odpověď najde – Ty. Napadají mě k tomu 4 tipy, které by měly pomoci.

    
   1. Po prouzení zkus zůstat ještě chvíli ležet. Dej si záměr vybavit si svůj sen. Vybav si alespoň něco. Můžeš začít pocity, které jsi při/po probuzení měla. Jaké pocity ze svého snu máš? Co v něm bylo? V klidu si o tom zarelaxuj.
   Můžeš už i usínat s tím, že si chceš odpočinout, nabrat novou zdravou energii, a pokud je něco, co máš vědět, tak si to po probuzení vybavíš.

    
   2. Sny odrážejí, jakými myšlenkami se v životě zrovna zabýváme. Podle toho, jakým myšlenkám věnujeme pozornost, si přitahujeme do života události, věci apod. Jaké máš ze snu pocity? Znamená to zmíněné leknutí, že z toho snu máš špatný pocit, že v něm byly „negativní“ emoce? Pokud ano, tak to nevnímej jako katastrofu, naopak, ber to jako dar, protože máš možnost si uvědomit, že svoji pozornost věnuješ něčemu, co nechceš. A můžeš to změnit.
   Nejspíš teď už víš, co si nepřeješ. Uvědom si nyní, co si přeješ a také proč si to přeješ. Dej tomu ve svých myšlenkách prostor.

    
   3. Taky mi přišlo na mysl vytělesnění. Případně můžeš vyzkoušet bdělý sen. Zde je odkaz na přednášku o bdělém snu https://www.youtube.com/watch?v=N-LUQ5j5AL4 a další video po ní je Bdělý sen – meditace (https://www.youtube.com/watch?v=DWv7NW9yG3o).

    
   4. V každém případě je dobré vědět o možnosti pracovat se srdeční čakrou, což nás energeticky chrání. Více v e-booku V bezpečí a vitální každý den https://nachazeni.cz/e-book-zdarma/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů