/>

Nacházení životní harmonie a radosti pomocí jednoduchých technik

Nevěříte si ve společnosti toho krásného muže? Změňte to teď a navždy

Už se vám stalo, že vám nadbíhal člověk, který se vám ale vůbec nelíbil? Už několikrát? To si pak můžete povzdechnout, že se líbíte jen ošklivým mužům, nebo nevyzrálým mladíkům, nebo naopak „starým“ chlapům apod.

Líbit se takovým je vlastně emocionálně bezpečné. Proč?

Protože takoví vás partnersky nezajímají. Nehrozí vám odmítnutí, protože jimi ani nechcete být přijata. Není tam ten stres, a tak se v jejich společnosti chováte přirozeně a přátelsky. A právě to je přitažlivé.

Raději připomínám, že neatraktivní je daný muž pouze pro vás. Každému se líbí něco jiného a možná, že vaše kolegyně by z něho byla naprosto unešená.

Pokud se líbíte „jen“ neatraktivním mužům, můžete se k tomu postavit dvěma způsoby.

1. způsob: Ubližující myšlenková brzda

Zájem člověka, který se vám nelíbí, ve vás může vyvolat myšlenky typu:

„Jasně, tenhle (nějakým způsobem nedokonalý) chlapík by byl rád, kdyby sehnal celkem pohlednou holku, takže nějaká ta moje nedokonalost mu nevadí.  Ale krasavec, ne-e, dokonalému chlapovi bych se tak moc líbit nemohla. Nejsem dost krásná, nejsem dost dokonalá.“

Když potkáte „krásnýho a milýho“ chlapa, sklopíte oči a děláte, že jste neviditelná, protože takový je jiná liga?

Nebudete přece riskovat ten ponižující pocit z odmítnutí. Jasně, že ne.

Kdyby o vás stál, ať přijde sám, ať se snaží. Ať pozná tu krásu a sílu, která ve vás dříme a kterou nedáváte najevo. Musí být objevena jako poklad. Princezna čeká ve věži a ten pravý, úžasný princ, ji musí vysvobodit.

Jste pro hezké muže neviditelná jako růže pod sněhem?

Navíc se vám z něho podlamují kolena, stydíte se a učili vás, že máte zůstat v koutě. Budeš-li hodná, najdou tě. (Zajímalo by mě, kdo tenhle nesmysl vymyslel.)

Takže jemu bych se líbit nemohla, ok. Jak překvapující pro mě bylo, když jsem s křížkem po funuse zjistila, že tenhle krasavec o mě stál. Samozřejmě, že ho dostala mně podobná baba, která se nestyděla projevit.

Není tedy na čase hodit tuhle brzdu do koše? Abych vám pomohla, mám pro vás dárek zdarma: Sebepřijetí na dosah >>

Už se na toho krasavce dokážete v klidu usmát? 🙂

2. způsob: Obraťte to

Blázní po vás muži, kteří se vám nelíbí? Taky se na to můžete podívat takhle:

„Vesmír“ věděl, že momentálně nejste schopná uznat, že jste pro úžasné a krásné muže dost dobrá. Proto vám poslal méně hezkého, zadaného (či jiného, kterého nechcete), abyste si díky jeho zájmu začala uvědomovat, že dost dobrá jste!

Tohle stojí za zamyšlení. Dejte tomu šanci.

Jak jsem objevila nečekaný pramen sebejistoty

Nedávno jsem šla na vzdělávací kurz a potkala ve dveřích jednoho muže. Znali jsme se z dřívějška. Tehdy bylo jasné, že se mu líbím. On se mi ale nelíbil.

Znovu jsem na něm viděla to nadšení, že mě potkal. Mluvil do mobilu a opouštěl budovu, zatímco já šla dovnitř, takže jsme spolu nepromluvili. Ale jeho výraz obličeje a gesta jasně říkaly: „Wow, ahoj. Trpím, že s Tebou teď nemůžu mluvit.“

Zase jsem si to připomněla. Líbím se takovému, kterého považuji za neatraktivního. Smůla, co?

Na druhou stranu, dokážu se teď cítit atraktivnější, protože vidím ten obdiv v jeho očích.

Ale je tu ještě něco podstatnějšího!

Doma mi pak došlo něco, co jsem si dříve nebyla schopná pustit do života. Bylo to jako blesk, ale popsat to musím několika větami.

Vkus se nemění podle atraktivity jeho nositele.

Je fuk, jestli vy támhletu paní považujete za starou tlustou čarodějnici. Stejně se jí líbí hubení krasavci v nejlepších letech. A takové taky vždycky získala.

Je jedno, jestli jste vyhublá, tlustá, nebo modelka z časopisu. Máte svůj vkus a může to být urostlý štíhlý blonďák, nebo hubený galán s tmavými vlasy, nebo třeba malý podsaditý „medvídek“.

Co se nám líbí a nelíbí, nemá nic společného s tím, jak sami vypadáme!

Vkus je nezávislý na vlastním vzhledu.

Vy možná chcete vysokého svalnatého chlapa, abyste se vedle něj cítila „menší“ a chráněná, ale možná jste taky někdy potkala tu vysokou obézní paní, jak se zamilovaně vede za ruce s malým, hubeným doprovodem.

Potkáte dva vizuálně skoro totožné muže, ale přesto se každému z nich líbí úplně jiný typ ženy. Takže každá má šanci získat svého krasavce.

Romantické šťastné páry

Proč to říkám? Protože tady můžete najít nový pramen sebejistoty:

Vkus je nezávislý na tom, jestli si myslíme, že jsme krásní, nebo oškliví. Vždycky se nám líbí ti hezcí, ti atraktivní. Ať už hezký a atraktivní pro nás znamená cokoli.

Takže ve chvíli, kdy se líbíte tomu „ošklivému“, je jasné, že jste atraktivní!

Neexistuje důvod, proč byste se neměla líbit i tomu „krásnému“!!!

Ano, úplně stejně nadšený pohled by na vás mohl vrhat někdo krásný. Ano, tímto uvědoměním přijímáte fakt, že můžete být krásná i pro někoho úžasného. Tak to prostě je.

A díky tomu se nyní přibližujete ideálnímu partnerovi. 🙂 Protože do života vám může přijít jen to, co si do života pustíte.

Muž a žena o sebe mají zájem

Jste dost krásná!

Tohle si vryjte do paměti:

Vždycky bude někdo, komu se budete líbit víc a někdo, komu se budete líbit méně. Ale není to váš problém, vy jste stále stejná. Jestli se cítíte krásná, určujete jenom vy, váš vlastní pocit. A teď už máte jistotu, že krásná jste.

Kdykoli budete potřebovat, vzpomeňte si byť jen na jediného chlapa, kterému jste se někdy líbila. A máte to. On vaši krásu vidí, teď je na čase, abyste ji viděla vy. Víte, že jste krásná. A taky velmi hodnotná.

Máte zvládnutý důležitý krok – být si vědoma vlastní krásy, vlastní hodnoty.

Heuréka! S tímto vědomím můžete svobodně udělat, cokoli chcete. Konec podceňování, zasloužíte si toho nejlepšího.

PS: Pramen sebejistoty mohou úplně stejně použít i muži. Docela by mě zajímalo, do jaké míry se na ně vztahuje zbytek článku.

Pro jiná témata se podívejte na možnost stažení e-booků zdarma:

Související článek: Liga je jenom ve vaší hlavě. Poznejte základní tajemství přitažlivosti >>

Dani Frejková

Jsem šťastná, když můžu tvořit. Díky originálním technikám a skrze vlastní životní zkušenosti pomáhám lidem na cestě k sebepřijetí a k takovému životu, jaký si vysnili.

Jsem inspirátorka pro ty, kteří chtějí od života víc. 

Můj příběh si přečtěte zde >>

Jsou občas chvíle, kdy sami sebe nemáte rádi? Pak právě pro vás je transformační balíček pro sebepřijetí >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů